SQL Server

Instalace SQL Server Data Tools 2016

SQL Server Data Tools je sada nástrojů a šablon pro vývoj pro SQL Server ve Visual Studiu 2015 a 2013. Obsahuje šablony pro všechny důležité typy projektů: analytické kostky a tabulární modely, balíčky integračních služeb a reporty služby Reporting Services. Kromě toho je součástí instalace i šablona SQL Server Project, ve které je možné navrhovat nové databáze a databázové objekty. Podobně jako Management Studio je i SQL Server Data Tools nutné nainstalovat zvlášť.

Link pro stažení instalačního souboru najdeme opět přímo v instalátoru SQL Serveru případně stahujte rovnou zde. Je možné stáhnout buď plné ISO (910 MB) nebo využít webový instalátor.

01-Sql-Server-2016-Data-Tools-Download-Link

Na instalační stránce se jasně píše, že abychom mohli SSDT nainstalovat, musíme již mít nainstalovánu některou z těchto verzí Visual Studia 2015: Professional, Enterprise, Express for Web, Express for Desktop nebo Express for Windows 10. Pokud si dobře pamatuji, v předchozích verzích nebylo nutné mít na počítači VS a v tomto případě SSDT sami nainstalovaly základní VS. Bohužel jsem neměl možnost chování poslední verze ověřit na počítači bez Visual Studia, tak mi nezbývá než předat dál informace z MSDN.

Instalace je na několik kliknutí. Pouze na druhém dialogu můžeme vybrat, jaké typy projektů chceme nainstalovat.

02-Sql-Server-2016-Data-Tools-Start 03-Sql-Server-2016-Data-Tools-Features

Po úspěšném dokončení instalace najdeme ve Visual Studiu nové šablony projektů:

05-Sql-Server-2016-Data-Tools-VS-Templates

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *