SQL Server

Reporting Services 2017 – Kde najít licenční klíč?

V SQL Serveru 2017 již nejsou Reporting Services součástí standardní instalace jako jedna z volitelných položek, ale je třeba stáhnout  jako samostatný instalační balíček. Při instalaci jsme potom vyzvání k volbě, zda chceme nainstalovat Developer/Evaluation edici nebo zadat licenční klíč pro instalaci do produkčního prostředí. Kde ovšem klíč najít? V MSDN subscribci ho bude hledat marně, nejsou zde dokonce ke stažení ani SSRS, zatímco samotné SQL 2017 ano.

Pokud jste se nedovtípili sami, stačí se podívat sem, abyste se dozvěděli, že stačí mít instalační médium SQL Serveru 2017 odpovídající licence, kde spustíte instalátor a zde zobrazený licenční klíč zkopírujete do dialogu pro zadání klíče v Reporting Services instalátoru.

Trošku záhada ovšem ještě může být, kde získat licenční klíč, pokud již máme na stroji, kde pouštíme instalátor SQL 2017, nějaké části SQL 2017 nainstalovány? Potom se nám totiž již nezobrazí okno s licenčním klíčem, ale rovnou další stránka instalátoru se stažením souborů setup.

Jde to opět jednoduše: Stačí jít do záložky Maintenance a zde zvolit Edition Upgrade. Hned první dialog pak obsahuje licenční klíč ke zkopírování:

Pozor je třeba dát, že tento postup neplatí pro Power BI Report Server. Jak získat správný licenční klíč je popsáno zde.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *